Статті

 • Стаття
  ДНК інноватора

  Дослідження показують: тільки на 30-35% креативність визначається генетичною схильністю. Тому мистецтво створення інновацій можна опанувати, - стверджують Джефф Дайєр, Хел Грегерсен і Клейтон Крістенсен.

 • Стаття
  Капітал у ХХІ столітті

  Ідея економічної рівності цікавила видатні уми віддавна. Це питання не полишає мислителів і досі: як бути з капіталом у ХХІ столітті? Як бути з питанням рівності після досвіду авторитарних режимів? Про це йшлося у kmbs під час обговорення книги Тома Пікетті "Капітал у ХХІ столітті".

 • Стаття
  Як виявити перспективних працівників

  Одна з причин, чому компанії стають успішними, - це правильні люди «на борту». Мова йде про тих працівників, які не просто добре виконують свої обов‘язки, але є насправді перспективними. Як зрозуміти, хто з членів вашої команди має найбільший потенціал?

 • Стаття
  Органічне агровиробництво як "блакитний океан"

  Світовий ритейл-продаж органічної продукції перевищив $100 млрд. у 2015 році. За стриманими оцінками експертів, ринок збільшиться вдвічі, до $200 млрд., до 2020 року. Які перспективи у вітчизняного органічного виробництва?

 • Стаття
  Спотикаючись об щастя

  Деніел Гілберт упевнений: вміння думати про майбутнє - визначальна властивість людської натури. Однак точність наших прогнозів щодо того, що ми будемо відчувати, - вкрай низька. У чому причина? І чи є можливість зробити свої уявлення про майбутнє більш реалістичними?

 • Стаття
  Ібн Сіна: князь вчених

  Авторитет істини та правитель мудреців – так називали Ібн Сіну (Авіценну) на мусульманському Сході. А на думку видатного англійського філософа ХІІІ століття Роджера Бекона, Ібн Сіна перевершив всіх відомих вчених свого часу.

 • Стаття
  10 цікавих інновацій 2016 року

  У першій половині цього року світ побачив справжнє цунамі інновацій. Нові продукти, сервіси, додатки, контент, тактики ціноутворення, новий досвід (фізичний чи цифровий), нові бізнес-моделі… Пропонуємо огляд найцікавіших інновацій за версією trendwatching.com.

 • Стаття
  (Не)вірити на слово

  Про те, які ризики несе відмова від підписання чітко обговореної угоди с партнером, чому не варто відмовлятись від розписок та коли заява працівника про звільнення нічого не варта, розповів у kmbs керуючий партнер ЮФ ОМП Микола Орлов.

 • Стаття
  Юло Вооглайд: «Люди не досягають нічого, тому що нічого не хочуть»

  Відомий естонський філософ Юло Вооглайд у Києво-Могилянській бізнес-школі говорив про те, як зрозуміти себе та інших, як рости над собою, а також про моральні права й освіту.

 • Стаття
  Агробізнес: досвід та інформованість

  До якого світу готуватися бізнесменам-аграріям? Чому їм варто брати приклад з Америки, а не з Європи? Про це розповіла Олена Драгомірова, керівник програми Agri MBA kmbs.

 • Стаття
  Не в знанні сила

  Ми схильні переоцінювати силу того, що знаємо, чіпляємося за ті знання, які у нас вже є. А якщо чогось не знаємо - то намагаємось приховати цей факт. Стівен Д'Соуза та Дайана Реннер вирішили всебічно дослідити знання і їхню протилежність - невідоме.

 • Стаття
  Лихоманка повідомлень

  Тенденції, зароджуючись десь у світі, згодом починають мігрувати до інших країн. Однією з таких тенденцій «іноземного походження» є розвиток додатків для надсилання повідомлень.

 • Стаття
  Легкість як мета бізнесу

  На Школі стратегічного архітектора у kmbs В‘ячеслав Клімов, співзасновник «Нової пошти», розповів про трансформацію головної ідеї компанії та свою філософію бізнесу.

 • Стаття
  Габріель Марсель: розтрощений світ

  Що означає наше буття в епоху загальної роз'єднаності, коли люди розчиняються у безликій системі та втрачають свою споконвічну мудрість? Це одне із питань, на які намагався знайти відповідь відомий французький філософ і письменник Габріель Марсель.

 • Стаття
  Фактори сталої ефективності агробізнесу

  Які дії або фактори змогли б зробити сільгоспвиробництво більш ефективним? Про це розповів Роман Пучко учасникам програми Agrі MBA kmbs.

 • Стаття
  Змінюйся або йди: роль HR у бізнесі

  У чому потрібно розбиратися HR-директору, крім власної сфери, щоб бути ефективним у своїй ролі?

 • Стаття
  Віддзеркалення реальності

  Чи має мистецтво бути масовим? Що потрібно для визнання вітчизняних митців у світі? Ці та інші питання обговорювались під час дискусії з українським художниками, меценатами та колекціонерами у kmbs.

 • Стаття
  «Вершки» для першопрохідців

  Час від часу, дуже рідко, у світі з’являються паростки нових економічних відносин. І зараз – саме такий момент. На тлі кризи капіталістичної економіки виростає нова система, і першопрохідці, як завжди, виграють.

 • Стаття
  Марія Осика про інвестиції в агросектор

  Про що треба пам'ятати керівнику аграрного бізнесу, шукаючи іноземного інвестора? Як оцінити ефективність персоналу та яке значення має розмір агрокомпанії для управління?

 • Стаття
  Міграція тренду

  У різних частинах світу можуть виникати регіональні тренди, які згодом з‘являться і у вашій країні. Тому компаніям потрібно дивитись на те, що відбувається далеко за межами своєї держави.

 • Стаття
  Від нуля до одиниці

  Безліч успішних бізнесів з'являються завдяки копіюванню вже існуючих моделей та ідей. Співзасновник PayPal Пітер Тіль називає це рухом від одиниці до двійки і далі. Однак створення чогось абсолютно нового - це крок від нуля до одиниці, справжній акт творення.